ФАБ-3000 — перше використання армією РФ в Україні

Згідно з інформацією Інституту вивчення війни (ISW), армія РФ використала в Україні нову бомбу ФАБ-3000. Цей тип озброєння, який має значний потенціал руйнування, був застосований проти українських позицій у Харківській області, зокрема у Липцях 20 червня.

Армія РФ вперше використала в Україні новітню плануючу керовану авіабомбу ФАБ-3000

Аналітики ISW підкреслюють, що російські війська, які виявили спосіб використання ФАБ-3000, можуть посилити руйнівний вплив своїх атак на українські сили та інфраструктуру. Водночас, російські мілітарні блогери зазначають, що хоча удар від 20 червня не був дуже точним, великий радіус ураження ФАБ-3000 може компенсувати цю недолік, особливо якщо вони будуть використані на велику шкалу, подібно до застосування Росією 500-кілограмових плануючих бомб.

Що відомо про ФАБ-3000

Армія РФ вперше застосувала в Україні нову бомбу ФАБ-3000, — ISW

Рашисти завдали удару по українських позиціях у Харківській області. ФАБ-3000 має високий потенціал знищення, тому є ризик, що російські війська продовжать мати можливість безперешкодно застосовувати таку зброю, повідомили аналітики американського Інституту вивчення війни.

Росіяни вдарили бомбою по Липцях Харківської області 20 червня.

В ISW наголошують, що російські джерела раніше високо оцінили виробництво ФАБ-3000, але зазначили, що через їхню вагу та габарити постачання бомб буде дуже складною для більшості російських тактичних літаків.

«Той факт, що російські війська з’ясували, як запускати ФАБ-3000, є важливою подією і збільшить руйнівний потенціал атак Росії, що продовжуються, плануючими бомбами проти українських сил та інфраструктури», — вказують у ISW.

Російські мілблогери відзначили, що удар 20 червня не був особливо точним, але радіус ураження ФАБ-3000 компенсує недостатню точність, особливо, якщо російські війська зможуть використовувати їх у безпрецедентних масштабах, як це зробили ВПС Росії з 500-кілограмовими плануючими бомбами.