Рік після підриву росіянами дамби Каховської ГЕС

Україна була обізнана, що росія завезла вибухівку на Каховську ГЕС. Проте ніхто не міг уявити, що окупанти вирішать зруйнувати всю станцію. Про це в ефірі «Ми-Україна» розповів генеральний директор «Укргідроенерго» Ігор Сирота.

Зруйнована росіянами в 2023 році дамба Каховської ГЕС

«Якщо завозиться вибухівка, вона завозиться з певною метою. Звісно, ми розуміли… Ми припускали, що після контрнаступу в Харкові та Херсоні, ворог може замінувати обладнання, щоб підірвати агрегати і зробити станцію непридатною для роботи.

Зруйнована росіянами в 2023 році дамба Каховської ГЕС

Але ми ніколи не могли уявити, що вони наважаться на такий абсурд і підірвуть всю станцію. Це взагалі виходить за будь-які межі,» — зазначив Сирота.

В тему — минув рівно рік як росіяни підірвали дамбу каховської ГЕС щоб перешкодити українському контрнаступу на Херсонському напрямку

Зруйнована росіянами в 2023 році дамба Каховської ГЕС

Водночас він додав, що мотиви росіян досі залишаються незрозумілими.

«Мотив їхніх дій взагалі незрозумілий — для чого це було зроблено. Можливо, це була демонстрація того, на що вони здатні, показ сили, що вони готові піти на крайні заходи, розуміючи, що гідроенергетика і атомна генерація є об’єктами критичної інфраструктури підвищеної небезпеки.

Російські солдати в технічній будівлі Каховської ГЕС

Закладення вибухівки в гідроспоруди або атомні станції є вкрай небезпечним для цивільного населення. Це абсолютно не військові об’єкти, а об’єкти критичної інфраструктури, які підпадають під міжнародні обмеження щодо військових дій. Ніхто не міг передбачити, що вони приймуть рішення підірвати всю станцію,» — наголосив генеральний директор «Укргідроенерго».

Зруйнована росіянами в 2023 році дамба Каховської ГЕС

Як повідомляли «Ми-Україна», міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець заявив, що шкода довкіллю від руйнування Каховської ГЕС перевищила 146 мільярдів гривень — затоплено ліси, загинули рідкісні тварини.

Джерело — Україна знала, що росія підірве Каховську ГЕС, але ніхто не думав, що зруйнують всю станцію, — Сирота