Хто такий Цезар Куніков

Вам цікаво знати хто такий Цезар Куніков на честь якого назвали БДК «Цезар Куніков»?

Цезар Львович Куніков це радянський офіцер, який загинув під Новоросійськом 14 лютого 1943 року під час існування плацдарму «Нова Земля», а також тоді, коли політруком на плацдармі був поки що безвісний полковник Леонід Ілліч Брежнєв.

У річницю смерті радянського офіцера Цезаря Кунікова під час російсько-української війни у Чорному морі 14 лютого 2024 року морські безпілотники атакували та втопили російський великий десантний корабель (БДК) «Цезар Куніков», який носив його ім’я.

Цезар Львович Куніков народився Ростов-На-Дону 23 червня 1909 року.

З 3 на 4 лютого 1943 року командував висадкою морського десанту радянських моряків на плацдарм біля Новоросійська.

Метою цього десанту було відволікання сил німецьких окупантів від основного десанту у цьому напрямі. Т.к. з висадкою основного десанту у Радянської Армії не склалося, то цей плацдарм під назвою Мала Земля став основним.

У радянській історіографії ВВВ цей десант під Новоросійськом отримав широку популярність через присутність там політрука полковника Л.І.Брежнєва, який згодом став Генеральним секретарем ЦК КПРС і головою Радянського Союзу.

У ніч на 12 лютого 1943 Куніков був смертельно поранений на плацдармі Мала земля, евакуйований в Геленджик де і помер у госпіталі 14 лютого 1943 року. Похований у Геленджику на міському цвинтарі, після закінчення війни порох перепохований на площі Героїв у Новоросійську

Нагороджений посмертним званням Герой Радянського Союзу.

БДК Цезар Куніков

Був побудований на замовлення СРСР на верфі в Польщі

За одними даними — 10 травня 1989 року, за іншими — 1991 року БДК-64 отримав ім’я на честь Героя Радянського Союзу Цезаря Львовича Кунікова.

Екіпаж БДК — 87 осіб

Джерело