В Одесі 28-а окрема гвардійська механізована бригада відмовилася від «колорадській» стрічки.
11 березня 2015
В Одесі 28-а окрема гвардійська механізована бригада змінила емблему.
![](https://www.likenews.com.ua/wp-content/uploads/2024/01/28ombr.jpg)
Як повідомляє Четверта влада, з емблеми прибрали так звану «георгіївську стрічку», яка останнім часом стала символом терористичних бандформувань сходу України.
На емблемі залишилася тільки стрічка кольорів національного прапора.
![](https://www.likenews.com.ua/wp-content/uploads/2024/01/28ombr2.jpg)
При цьому змінилася також техніка, зображена на емблемі. Якщо раніше на ній були зображені бойова машина піхоти БМП-2 і танк Т-72, то зараз — два танки Т-34 часів Другої світової війни.
Крім того, драгунські шаблі 1881 року замінили козацькими шаблями XVII століття.
28-ма окрема механізо́вана брига́да імені Лицарів Зимового Походу (28 ОМБр, в/ч А0666, пп В0095) — військове формування механізованих військ Сухопутних військ Збройних Сил України. За організаційно-штатною структурою входить до складу ОК «Південь» Сухопутних військ Збройних Сил України.
Бригада носить почесну назву на честь Лицарів Зимового Походу — учасників Першого зимового походу, рейдових дій тилами Червоної та Добровольчої армій під час Перших визвольних змагань.