Мінус екіпажі А-50 та ІЛ-22: росія через втрати пілотів має певні проблеми на війні в Україні

Речник Командування Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат заявив, що збиття російських літаків А-50 та Іл-22 та втрата пілотів створила для окупантів певні проблеми. Бойові здатності знизилися.

Хвіст Іл-22 росії який був атаковано але все-таки приземлився в Краснодарскому краї

Про це Юрій Ігнат сказав під час телемарафону.

“Я вже теж дивився в їхніх пабліках “вечного полета, братья” рубрику, де некрологи вже з’являються потихеньку. Бачимо, що там і полковник є. Але передусім молоді офіцери.

Я навіть здивувався, якщо чесно, що молодші лейтенанти були на бортах цих літаків. І будь-яка втрата, навіть якщо це молодий офіцер, то це випускник військового вишу, в якому навчають 5 років.

Плюс ще кілька років він практикується вже безпосередньо у військах, ну і плюс має бойовий досвід вже як мінімум 2 роки, на жаль, у бойових діях. Ми говоримо про А-50, також про Іл-22. Там же два борти були знищені”, – зазначив Ігнат.

Він звернув увагу, що такі втрати створюють певні незручності, певні проблеми для окупантів.

“Але я вам так скажу, що ті, скажімо так, непоодинокі екіпажі для цих літаків, їх є на кожний літак по 2 щонайменше. Така практика у всьому світі.

Літаків у них стало менше, екіпажу теж менше. Ну і від цього безумовно і нам стало краще, їхні спроможності дещо зменшилися”, – констатував Ігнат.

Маневри нового російського літака А-50, який невдовзі з’явився в акваторії Азовського моря, “але не підлітав він уже так близько”, речник прокоментував наступним чином.

“А чим ближче він підлітає до нашого узбережжя, тим далі може проводити радіолокаційну розвідку в повітряному просторі нашої держави. Тому вже так не наважується і це добре”, – каже Ігнат.

При цьому, як констатував Ігнат, новий А-50, який замінив збитий, зовсім не новий технічно, “це просто інший, от і все”.

“В них є кілька тих бортів. Скажімо, одиниці. Ми не говоримо про десятки. Мова йшла про вісім, мова йшла про п’ять справних модернізованих. Різні дані.

Але от приблизно така кількість. Якщо це п’ять, то вже мінус один і це чотири. Це умовно кажучи. Тому на його місце прилетів інший.

Інколи А-50 одночасно виконували завдання і по 3 на підступах до нашої держави: на півночі, сході та півдні. Буває і по 2.

Літають вони разом із тим Іл-22, який є повітряним командним пунктом і теж отримує інформацію з того ж таки А-50 для управління військами”, – пояснив Ігнат.

Некролог загиблому на Іл-22 російському пілоту

Нагадаємо, українські військові ввечері, 14 січня, збили над Азовським морем російський літак А-50 та повітряний командний пункт Іл-22М11. У знищенному літаку дальнього радіолокаційного виявлення А-50 загинуло від 11 до 12 військових – увесь екіпаж.

Джерело — Війна в Україні