Перші загиблі американські солдати на Близькому Сході

Безпілотник у Йорданії вбив американських військових — Байден зробив заяву

Президент США Джо Байден заявив, що атаку здійснили «радикальні групи бойовиків, яких підтримує Іран».

В Йорданії загинули троє американських військовослужбовців — Байден зробив заяву.

Внаслідок нічної атаки БПЛА на американську базу в Йорданії поблизу кордону з Сирією загинули троє військовослужбовців армії США, що понад 20 зазнали поранень.

Про це пише ВВС із посиланням на заяву Центрального командування США (Centcom) і заяву президента США.

Як повідомляє видання, президент США Джо Байден заявив, що атаку здійснили «радикальні групи бойовиків, яких підтримує Іран».

Це перша загибель американських солдатів у регіоні після нападу ХАМАСу на Ізраїль 7 жовтня.

«Хоча ми все ще збираємо факти цієї атаки, ми знаємо, що вона була здійснена радикальними групами бойовиків, яких підтримує Іран, які діють у Сирії та Іраку.

Не сумнівайтеся — ми притягнемо всіх винних до відповідальності в час і способом, який самі оберемо», – сказав Байден.

Це стало першим випадком, коли військові США загинули від вогню на Близькому Сході після початку війни між Ізраїлем та ХАМАСом у Газі.

Центральне командування США зазначило, що також 25 американських військовослужбовців дістали поранення внаслідок атаки безпілотника.

«Троє американських військовослужбовців, яких ми втратили, були патріотами у найвищому розумінні (…)

Ми з Джилл (перша леді США Джилл Байден — ред.) приєднуємося до сімей і друзів наших загиблих — і американців по всій країні — у сумі за втратою цих воїнів у цій мерзенній і цілком несправедливій атаці», — додав Байден.

Імена загиблих і поранених військовослужбовців поки не розголошуються, оскільки офіційні особи працюють над повідомленням їхніх родин.

Вам буде цікаво — Кліматичні війни в сучасному світі

Йорданія, близький союзник Америки, деякий час розташовувала військові бази США. За оцінками, там зазвичай дислокується близько 3000 американських військових.

А 18 січня стало відомо, що армія Йорданії завдала авіаударів по південній частині Сирії, внаслідок яких загинули 10 людей.